1952 Yılında İstanbul’da  Soğutma-Isıtma-Havalandırma sektöründe faaliyetlerine başlayan Hasan Yeşilçay tarafından ilk temelleri atılan KARTAŞ, Türkiye’de soğutma sektöründeki ilk firmalardandır.

50’li ve 60’lı yılların kısıtlı olanakları ve zor üretim koşulları ile çoğunlukla elde üretilen buzdolapları,ithalatın da çok sınırlı olmasından ötürü oldukça yoğun bir ilgi ve talep görmekteydi.Türkiye’deki ilk ev tipi derin donduruculu buzdolabını yerli sermaye ,yerli teknoloji ve bazı ithal yedek parçalarla üretme başarısını yine
KARTAŞ  göstermiştir.

70’li ve 80’li yıllarda Türkiye’de görünen gelişme ve büyümeye paralel olarak, teknolojiyi yakından izleyen, kendini sürekli geliştiren
KARTAŞ , günümüzde de halen bir sanayi devi konumunda bulunan  Almanya - Bremen’e ilk Türk ticari buzdolaplarından ihraç ederek, o tarihte sektörde büyük şaşkınlık ve sevinçle karşılanmıştır.

90’lı yıllarda ise yurtdışında temsilcilik, mağaza, bayi çalışmalarını hızlandıran
KARTAŞ Suudi Arabistan'da ilk mağazasını açarak ihracata verdiği önemi yurt içi ve yurtdışı fuarlara  katılımlarıyla  sürdürmüştür.

Kendi tasarımlarını, mühendislik düzeyinde kendi bünyesinde yapan profesyonel kadrosu ile en son teknoloji kullanılarak üretilmiş, yenilikçi, faydalı, kullanışlı, sağlam ve uzun ömürlü modellerinin kanuni  haklarını korumak amacıyla;  ‘’TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ’’ tarafından tasarımlarını tescil altına aldıran
KARTAŞ, model çalma,taklitçilik,sanayi hırsızlığı gibi yollar sayesinde elde edilmiş haksız kazanç, haksız rekabet avantajlarını kullananlarla hukuki mücadelesini sektörde yine ilk defa başlatarak öncü  olmuştur. Bu tür girişimleri önleme konusunda da oldukça kararlıdır.

90’lı yılların sonlarına doğru gelişen yurtiçi ve yurtdışı taleplerle ürünlerinin çeşitliliğini artıran
KARTAŞ  ,sektöründe en çok alternatif soğutucu ürün  bulunduran firma özelliğini taşımaktadır.

2002 yılında
KARTAŞ Türkiye'nin ekonomik sıkıntı yaşadığı bir dönemde yatırım yapma kararı alarak ülkesine olan güveni ve inancı doğrultusunda Hadımköy'deki fabrikasının yerini alıp kurulum çalışmalarına başlamış ve günümüzde dahi bu kararının ne kadar isabetli olduğunu tüm olumsuz düşünenlere kanıtlamıştır.

2005 yılında Almanya - Dusseldorf'da düzenlenen Euroshop Fuarında dünyada ilk kez kullanılan teknikle tamamı ABS Plastik - Poliüretan'dan mamül market reyonlarını sergileyerek Avrupa başta olmak üzere dünyadaki tüm rakiplerinin şaşkınlık ve takdirini kazanmış yine bir ilke imza atarak yurt dışındaki Türk Sanayisi ve Teknolojisi imajını olumlu yönde etkilemiştir.

Ayrıca
KARTAŞ; son zamanlarda ABS PLASTİK ve POLİÜRETAN malzeme kullanarak ürettiği Buzdolabı üretim yedek parçalarını Yurtiçi ve Yurtdışında pazarlayarak rekabeti dostluk ile birlikte yürütme gayretini göstermiştir.KARTAŞ, dürüst ve iyi rakiplerine de deneyimlerinden yararlanma olanaklarını sağlamıştır ve bu özelliğini günümüzde de sürdürmektedir..

KARTAŞ, Hadımköy’ deki fabrikası ile 3.000 m2 ‘ye çıkardığı çalışma alanında, İlkeli yaklaşımı özenli üretimi ve "TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ" çalışmalarıyla müşteri memnuniyeti esaslarına dayanan  misyonunu ikinci jenarasyon yöneticileriyle günümüzde de devam ettirmenin haklı gururunu, sevincini yaşamaktadır.

Birlikte, Sayenizde...
 
 
ORHAN GAZÄ° MAHALLESI ISISO SANAYI SITESI V-2 BLOK 14. YOL NO: 23 34517 ESENYURT- ISTANBUL-TR Tel: +90 212 623 02 22
info@kartas.eu
© Copyright 2007 - 2008 KARTAŞ SOĞUTMA SAN. TİC.
Sitemizde yayınlanan içerik, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
SiteMap
Design by Sun Ajans